موضوعات داغ

چطور یک تریدر موفق شوم؟

نکته ی طلایی
  • این یک متن نمایشی هست
  • متن شماره ی دو که من نوشتم

سلام و احترام خدمت شما عزیزان دلم ✋?. رضا کلاگر هستم و توی این مقاله می خوام به یک سوال پرتکرار شما دوستانم جواب بدم. اکثرا می پرسن:? آقای کلاگر، چطور می تونم یک تریدر موفق بشم؟

قبل از اینکه وارد بحث بشم، اجازه بدین یه سوال انحرافی ولی مرتبط بپرسم: ✍️ آیا شما حاضرید سوار ماشینی ? بشید که راننده ش، گواهینامه نداره و هیچ آموزشی هم ندیده؟ خب قطعا جواب میدید: نـــه. حاضر نیستم سوار چنین ماشینی بشم.

خب حالا با این توضیحات برگردیم سر بحث اصلی مون.? اگه می خواین یه تریدر موفق در بازارهای مالی، از جمله بازار فارکس، بورس، طلا و یا ارزهای دیجیتال بشین، باید در مرحله ی اول علاقه و انگیزه داشته باشین، چون لازمه ی موفقیت در هر کاری علاقه، انگیزه و هدف عِه.

در گام دوم شما باید با بازارهای مالی و نحوه کار و فعالیت در این بازارها به صورت کامل آشنا باشید و اگر با این بازارها و نحوه یفعالیت شون آگاهی ندارید پیشنهاد می کنم حتما آموزش پایه ای تا پیشرفته ببینید. چون اساسی ترین مورد در ترید، آموزش اصولی و صحیح هست و اگه بدون آموزش وارد این حوزه بشید، احتمالا باضررهای بزرگ و در نهایت با شکست مواجه می شید و ناامیدانه از این شغل بسیار پرسود و پربرکت خداحافظی می کنید ?.

به همین دلیل من یه دوره ی رایگان آشنایی و ورود به بازارهای مالی برای شما علاقه مندان به این حو زه ضبط کردم که می تونید با کلیک روی دکمه ی زیر وارد این دوره در ایتا یا تلگرام بشید. سعی کردم صفر تا صد کارو به صورت کلی براتون بازکنم تا یه نقشه ی راه روشن جلو روتون باشه.

درادامه ی راه تون بعد از آموزش اصولی، شما باید تجربه کسب کنید و کسب تجربه هم باید آروم آروم طی یکی دوماه با سرمایه ی کم، با ریسک کم و در محیط امن باشه و برای به سود و درآمد رسیدن دائم عجله نکنید.

در ادامه ی مسیر شما باید متعهد به انجام دائمی این کارها به صورت دائمی و مستمر باشید. یعنی دائما به خودتون انگیزه بدین، هدف از تریدوتونو بررسی، بهینه و اصلاح کنید، همیشه دنبال یادگیری و آموزش مطالب جدید باشید و درنهایت از تجربیات تون درس بگیرید و با افزایش تجربه هاتون، لقمه های بزرگتر و بزرگتر بردارید و باز هم این مسیر متعهد باشید.

خب، با دونستن مطالب بالا، برای اینکه به یه تریدر موفق تبدیل بشیم، باید به نکات کلیدی زیر توجه کنیم.

نکته ی کلیدی اول: پیگیری اخبار و بروزرسانی دانش

ببنید بچه ها، بازارهای مالی مخصوصا بازارهای جهانی، بازارهای پویایی هستند و تغییرات بسیار زیاد و لحظه ای دارند و دلیل این نوسانات معمولا اخبارها سیاسی و اقتصادی کشورهای بزرگ صنعتی و یا جنگ ها و تنش ها در سطح بین الملل هستند.

به همین دلیل برای تحلیل بهتر بازارها و درک درست از نوسانات بازار باید دائما پیگیر اخبار سیاسی، اقتصادی، فناوری و تنش و منازعات بین کشورها و غول های بزرگ فناوری چه در سطح جهانی و چه در سطح منطقه ای باشید. به عنوان یه تریدر، ما به این تحلیل ها، تحلیل فاندامنتال می گیم که پایه و اساس همه ی تحلیل هامونِ.

اجازه بدین با یه مثال ذهن تونو به موضوع مورد بحثمون نزدیک تر کنم. مثلا جنگی بین روسیه و اوکراین اتفاق می افته و به یکباره، کشورها دچار ترس و وحشت می شن. روسیه و اوکراین از بزرگترین تولیدکنندگان گندم، زغال‌سنگ، گاز طبیعی و نفت جهان هستند و به یکباره یک شک بزرگ به اقتصاد جهان وارد میشه و بعضی از قیمت بسته به عرضه و تقاضا افزایش یا کاهش پیدا می کنه و شما به عنوان یک تریدر باهوش باید موقعیت شناس باشید و از نوسانات ایجاد شده به نفع خودتون استفاده کنید.

نکته ی کلیدی دوم: تحلیل های نمودار را یاد بگیریم

منبع
سایت آفتاب

رضا کِـلاگِـر آستـانی

معتقدم ترید یعنی جادوگری با نمودار و اعداد و ارقام هستو سعی و تلاشمو برای آموزش این فن و هنر خاص به همه ی مردمان سرزمینم انجام میدم. چون، من فرزند این آب و خاکم و دوستش دارم.

‫۲ دیدگاه ها

    1. ی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شدی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شدی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شدی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شد

دکمه بازگشت به بالا